Ne paslaptis, kad absoliuti dauguma vykdančių prekybą internete, naudoja atvirojo kodo el. prekybos turinio valdymo sistemas – PrestaShop, OpenCart, Magento, OXID eShop, WordPress WooCommerce ir kt. Pagrindinė populiarumo priežastis – tokios el. prekybos platformos paruošiamos darbui greičiau nei elektroninių parduotuvių kūrimas pagal individualų užsakymą, o ir kainuoja gerokai mažiau. Na, o kai nepakanka standartinio funkcionalumo, jau yra sukurta tūkstančiai įvairiausių mokamų ir nemokamų modulių, išplečiančių galimybes. Visgi tokios sistemos turi ir trūkumų – prekybininkams tenka papildomai naudoti nemažai kitos programinės įrangos, neturinčios tiesioginio tarpusavio ryšio:
- ryšių su klientais valdymui (CRM)
- sandėlio valdymui;
- pirkimų ir pardavimų valdymui;
- rinkodaros valdymo.
O ar nebūtų patogiau turėti vieną bendrą, darniai veikiančią sistemą be jokių išorinių sistemų integracijų? Sprendimas yra – visame pasaulyje itin populiari verslo valdymo sistema (ERP) „Odoo“ su papildomu elektroninės prekybos eCommerce moduliu, galimybėmis nenusileidžiančiu, o valdymo patogumu dažnai netgi gerokai lenkiančiu aukščiau paminėtas sistemas.
Kadangi verslo valdymo sistema augančioms įmonėms šiaip ar taip yra neišvengiamai reikalingas dalykas, toks vientisas sprendimas elektroninei komercijai – išties idealus pasirinkimas. „Odoo“ leidžia turėti viską vienoje vietoje – ne tik pačią internetinę parduotuvę kaip prekių katalogą, bet ir jos klientų duomenų bazę (kontaktiniai duomenys, užsakymai, susirašinėjimų bei tel. pokalbių istorija), apskaitą (leidžia išrašyti sąskaitas faktūras, automatiškai klientams siunčiamas el. paštu bei matomas el. parduotuvės paskyroje) bei sandėlio valdymą, ypač palengvinantį darbą. Vykdant prekybą iš sandėlio (ar tuo labiau iš kelių sandėlių), pasidaro sudėtinga greitai surasti reikiamą prekę, ypač kai jų yra šimtai ar net tūkstančiai. „Odoo“ sandėlio modulis leidžia kiekvienai prekei priskirti tikslią sandėliavimo vietą, pavyzdžiui, konkretų sandėlį, eilę, lentyną ir stalčių. Atsispausdinus sąrašą prekių, kurias reikia surinkti užsakymui, šalia prekės pavadinimo yra nurodoma ir vieta, kur ši prekė padėta. Dar vienas privalumas – visada žinosite, kiek tiksliai turite tam tikrų prekių bei kiek tūksta, kad būtų galima įvykdyti užsakymus. Sistema rodo ne tik faktinį prekių likutį, bet ir kiek iš jo yra rezervuota klientams, kiek jau yra užsakyta iš tiekėjo ar kiek dar reikėtų užsakyti papildomai, kad visiems ją užsisakiusiems klientams pakaktų. El. parduotuvėje taip pat galima rodyti realų sandėlio likutį. Kad prekių nepritrūktų, esant poreikiui galima netgi sukonfigūruoti automatinį jų užsakymą iš tiekėjo, kai kiekis pasidaro mažesnis negu nustatytas minimumas. Na, o jei internete prekiaujama savos gamybos prekėmis, nepakeičiamas būtų gamybos modulis, leidžiantis internetinius užsakymus paversti užsakymais gamybai, efektyviai planuoti gamybos darbus, fiksuoti jų eigą, sekti žaliavų sąnaudas, formuoti jų pirkimus bei tiksliai skaičiuoti gamybos savikainas.
Skaityti toliau