Geras renginiu vedejas yra ne tik pasiruošęs renginio programą ir išmokęs svečių vardus, kuriuos reikia pasikartoti, bet ir iš patirties yra suformavęs tam tikrą kalbėjimo "užpildą", kuris praverčia netikėtose ir įprastose situacijose, vedant renginius. Štai kokius paruoštukus galvoje turėtų turėti kiekvienas renginių vedėjas, kad renginiai praeitų sklandžiai.
Pasisveikinimai ir prisistatymai
Paprastas standartinis dalykas, kurį turi mokėti padaryti renginiu vedejas tikrai gerai – tai įeiti į sceną, prisistatyti, pasisveikinti ir užmegzti kontaktą su publika. Tam gali tekti turėti pasiruošus keletą skirtingų prisistatymo intonacijų, kalbėjimo būdų. Kaip prisistatysite, priklausys nuo to, kur ir kokį renginį vesite. Ar tai prabangus renginys, ar vakarėlis jaunimui, ar garbių svečių su smokingais priėmimas, apdovanojimai, valstybinė šventė ir pan. Reikia nuo pat pradžių mokėti paduoti tinkamą toną ir nekartoti tokių klaidų kaip kad frazė "ar jums čia linksma".
Pasakojimai, nesklandumų pauzėms užpildyti
Vienas svarbiausių dalykų, už kurį tikrai bus gerai vertinamas tinkamai pasiruošęs renginių vedėjas – tai įvairios trukmės pasakojimai, kurie būtų pasakojami labai įtraukiančiai, ir kurie užpildytų neplanuotas arba įprastas pauzes. Tokių pauzių gali atsirasti tuomet, kai kažkas netikėto atsitiks ir reikės laukti kol, pvz., tvarkomas apšvietimas. Arba galbūt vėluojant kažkokiai daliai, ar kol keičiasi svečiai, atlikėjai ant scenos. Kartais tokiom pauzėms bus numatytos kalbos – kažkokie specifiniai akcentai, galbūt rėmėjų paminėjimas, o gal kažkokie specialūs parašai. Visa tai bus svarbu, tačiau tai bus kas kita nei įprasta. Įprastam reikalui geras renginių vedėjas turi būti pasiruošęs tinkamų istorijų bagažą. Tad dirbti reikia ne tik prieš renginį, bet ir visada, nuolatos – stebėti aplinką, savintis, mokytis geras istorijas.