Mūsų visuomenėje priimta laikyti, kad liūdesys yra visiškai normali žmogaus būsena. Vis dėl to specialistai įspėja, kad užsitęsęs liūdesys gali byloti apie tai, kad žmogui reikalinga profesionali pagalba. Norint apie pagalbą sužinoti daugiau, galima kreiptis į https://asklinika.lt/. Kada verta sunerimti?
Specialistai vieningai sutaria, kad liudesys, jei tęsiasi trumpai, nėra nieko blogo, tačiau, jei jis užsitęsia, tai jau įspėja apie rimtesnius sutrikimus. Pavyzdžiui, jeigu žmogui ilgą laiką trunka bloga nuotaika, tai priežastys gali būti įvairios. Viena iš priežasčių – depresija. Kita priežastis gali būti susijusi su skydliaukės ligomis. Gydytojui tenka nelengva užduotis – nustatyti diagnozę. Tam, kad diagnozė būtų nustatyta tiksliai, reikia ne tik atidžiai išklausyti paciento nusiskundimų bei įvertinti juos, bet ir paskirti reikiamus papildomus tyrimus. Tik turint išsamius tyrimus, galima galutinai diagnozuoti, kokia liga serga pacientas. Jei nėra jokių kitų ligų požymių, pavyzdžiui, skydliaukės ir kraujo tyrimai nerodo skydliaukės problemų, tai galima įtarti depresiją. Tiesa, tam, kad patvirtinti diagnozę reikia atlikti ir kitus tyrimus, kurie patvirtintų, kad nėra jokių ligos požymių, kuri susijusi su bloga nuotaika. Kaip matome, gydytojui tenka sudėtinga užduotis, kai reikia surasti blogos nuotaikos priežastis, nes ji gali nebūtinai būti tik fizinio negalavimo priežastimi, bet ir psichologinės kilmės.
Jeigu žmogus skundžiasi ilgai besitęsiančiu liūdesiu, tai reikia kreiptis pas psichologą ar psichiatrą. Net, jei iškart kreipiatės pas tą specialistą, kuris vėliau nustato kitokią diagnozę, kurios gydymas jam nepriklauso, tai gausite nukreipimą pas reikiamą specialistą. Svarbu tik pradėti ieškoti pagalbos. Specialistai išklausę žmogų skiria ne tik tyrimus, bet ir padeda pasijusti emociškai geriau. Net ir paprastas pokalbis daugeliui padeda daug geriau pasijusti. Taigi, jeigu jūsų liūdesys trunka ilgiau nei dvi savaites ir niekaip nerandate išeities kaip nustoti liūdėti, tai metas ieškoti pagalbos.
Norint gauti profesionalią pagalbą, reikia žinoti, kad svarbu surasti gerą šios srities specialistą. Tam, kad nustatyti tikrąją liūdesio priežastį nepakanka atlikti kraujo ar skydliaukės hormonų tyrimų. Reikia pokalbio metu sužinoti kaip įmanoma daugiau svarbios infromacijos, kurią patyręs psichologas ar psichiatras gali tinkamai įvertinti ir numatyti galimas liūdesio priežastis. Todėl itin svarbu surasti tokį specialistą, kuris puikiai atlieka savo darbą. Žinoma, svarbu ir tai, kad rastumėte specialistą, kuriuo galite pasitikėti. Tuomet bus pasiektas geras rezultatas ieškant liūdesio priežasties.