Ilgą laiką ieškotas tinkamas ir neskausmingas būdas ilgam laikui pašalinti plaukelius nuo kūno šiandien už preinamą kainą gali atsidurti kiekvienos moters namuose. Tačiau vis dėlto plauku salinimas lazeriu dažnai dar vertinamas gan neigiamai dėl sklindančių stereotipų, kuriuos dažniausiai skleidžia moterys, kurios nėra išbandžiusios šios naujausios technologijos. Vis dėlto reikėtų pabrėžti, jog lazerinis būdas šalinti plaukus nėra pavojingas gyvybei ar sveikatai, šiandien tai garantuoja pasaulinio lygio gydytojai ir mokslininkai, todėl verta paneigti sklindančius stereotipus.
Vėžys
Vienas didžiausių mitų sklandantis apie plaukų šalinimą lazeriu yra tai, jog lazerio šviesa yra pavojinga žmogaus sveikatai ir gali sukelti vėžį. Tai yra visiškas mitas, kuris nė neturi rimtų ir argumentuotų argumentų. Anot mokslininkų, plaukų šalinimo lazerio šviesa yra visiškai saugi žmogaus sveikatai, todėl, kad tai nėra kenksmingi infraraudonieji ar kiti spinduliai, kurie gali sukelti ląstelių mutacijas. Nėra nė vieno užregistruoto atvejo pasaulyje, kuris nurodytų, jog vėžio sukelėjas yra būtent plauku salinimas lazeriu. Žvelgiant iš kitos pusės, išties susirgimą vėžiu įtakoja beveik viskas – maistas, saulė, kosmetika, stresas ar dar daugybė dalykų, tačiau tai tikrai lazerio šviesos nepadaro kažkokiu pavojingesniu faktoriumi.
Raukšlės
Kitas gan populiarus mitas yra tas, jog oda nuo lazerio procedūrų pradeda greičia raukšlėtis. Vėl gi, šitas stereotipas neturi rimtų argumentų. Šis stereotipas yra kilęs iš asociacijos su soliariumuose skleidžiama šviesa, kuri moksliškai įrodyta, kad yra pavojinga ir skatina raukšlių atsiradimą. Tačiau šviesa soliariumuose neturi nieko bendro su plaukų šalinimo lazerio skleidžiama šviesa. Be jokios abejonės, po naudojimosi tiek peiliukais, tiek ir lazeriu, odą reikia gerai drėkinti, kad ji neišsausėtų. Nuolat drėkinama ir maitinama oda yra apsaugota nuo per greito raukšlių atsiradaimo. Be to, plaukų šalinimo lazeriu dažniausiai naudojasi moterys, norėdamos panaikinti plaukelius nuo biki zonos, pažastų ar kojų, kur raukšlės nėra pats aktualiausias dalykas.
Nudegimai ir pigmentinės dėmės
Kaip ir kiekviena priemonė, kaip ir kiekvienas vaistas ar net maisto produktas, taip ir lazerio šviesa gali skirtingai sureaguoti su kai kurių žmonių oda, tačiau tai be galo retai pasitaikantis šalutinis poveikis. Atsargumo dėlei gamintojai visuomet rekomenduoja padaryti testą prieš naudojantis produktu. Todėl šis stereotipas, nors ir galimas laikyti teisingu, tačiau yra per daug išpūstas, kad taip būtų tiesa ir pavojus kiekvienam.