Tinkama dantų priežiūra vertėtų rūpintis dar nuo mažumės – kuo anksčiau suformuojami tam tikri įpročiai, tuo lengviau laikytis nuoseklumo ateityje. Vaikų dantimis reikėtų pradėti rūpintis dar tada, kai prasikala pirmasis dantukas. Iki 6-7 metų vaikams dantis turėtų valyti tėveliai, o apsilankymai pas odontologą turėtų būti pakankamai reguliarūs (tą daryti rekomenduojama du kartus per metus). Apie vaikų dantų gydymą tėveliai neretai kelia įvairių klausimų, taigi, kokie jų yra užduodami dažniausiai?
Ar reikia plombuoti pieninius dantis?
Tikrai taip. Jei pažeisti pieniniai dantys nėra gydomi, tokiu atveju gali būti pažeidžiami besimezgantys nuolatiniai dantys, tad pasekmės gali būti labai skaudžios. Kad taip nenutiktų, labai svarbu tinkamai rūpintis vaiko dantimis, o prireikus – plombuoti. Gera žinia yra tai, kad šiuolaikinė odontologija leidžia dantų plombavimą atlikti be jokio skausmo, taigi, apsilankymas klinikoje nekels streso. Visada svarbu vaikus tinkamai nuteikti, ir negąsdint, kad skausmas bus visai nedidelis (supraskite, ir nedidelis skausmas vaikams gali atrodyti kaip didžiausia tragedija). Daugumoje odontologijos klinikų vaikams leidžiama rinktis norimą plombos spalvą, tad apsilankymas gali būti motyvuojanti. Klinikose dirbantys specialistai ne tik puikiai išmano apie vaikų dantų gydymą, bet taip pat moka tinkamai bendrauti su vaikais, taigi, galite būti tikri, kad vaikas nejaus diskomforto.
Kaip apsaugoti vaikų dantis nuo ėduonies?
Dantų dengimas silantais šiandien yra viena populiariausių procedūrų, padedančių apsaugoti dantis nuo ėduonies. Palanku tai, kad toks sprendimas yra visai paprastas ir nebrangus, o apsauga išlieka net iki devynerių metų. Dantų silantavimas gali būti atliekamas nuo maždaug 6-7 metų, kada susiformuoja nuolatiniai dantys, iki maždaug 15 metų, kuomet galutinai susiformuoja sąkandis.
Kada galima traukti pieninius dantis?
Labai svarbu tai, kad pieniniai dantys nebūtų ištraukiami pernelyg anksti. Tai yra žalinga dėl įvairių priežasčių. Viena jų yra tai, kad tuo atveju, jei nuolatiniai dantys pernelyg ilgai formuojasi, šalia esantys dantys gali susistumti, taigi, sąkandis bus netaisyklingas. Pieninius dantis reikėtų traukti tik tada, kai jie kliba ar yra labai pažeisti. Jei dvejojate, ar jau laikas traukti dantis, geriausia pasikonsultuoti su odontologu. Jei dantis bus traukiamas namuose, tokiu atveju nepamirškite atlikti dezinfekcijos.
Vaikas griežia dantimis. Ką daryti?
Seniau buvo manoma, kad griežimas dantimis yra susijęs su organizmo parazitais, tačiau šiandien yra žinoma, kad tai nėra tiesa. Dažniausiai griežimas dantimis yra susijęs su patiriamu stresu – nuo šios problemos kenčia ne tik suaugusieji, bet taip pat ir vaikai. Visada svarbu ieškoti priežasčių, kodėl vaikas gali jausti nerimą. Tėveliai turėtų pasirūpinti, kad vaikas gautų pakankamai dėmesio, dienos metu pakankamai judėtų, o vakare užsiimtų ramia veikla, likus valandai iki miego nevalgytų. Tam tikrais atvejais gali pagelbėti specialios dantų kapos, kurios apsaugos dantis nuo pernelyg greito dėvėjimosi.
Kiek gali kainuoti dantų gydymas vaikams?
Kai kalbama apie vaikų dantukų gydymą, toks klausimas keliamas taip pat gana dažnais atvejais. Tikrai nereikėtų nerimauti, kad dantų gydymas bus pernelyg brangus, nes visada galima pasirinkti tokią kliniką, kuri nustačiusi pačias palankiausias dantų taisymo kainas. Vaikams dažniausiai netenka atlikti labai sudėtingų procedūrų – dažniausiai pakanka dantų plombavimo ar rovimo. Vaikų dantų gydymas kainuos brangiau tuomet, jei tam tikros dantų problemos nebus pašalinamos laiku – jei sąkandis bus netaisyklingas, vaikui gali prireikti dantų tiesinimo, kuris ne tik kainuoja nepigiai, bet taip pat trunka gana ilgą laiką.
Jei norite užrašyti savo vaiką dantų gydymo procedūrai ar konsultacijai Žvėryno odontologijos klinikoje, užeikite čia.
Na labai svarbi kiekvieno vaiko dantų priežiūrą. Svarbu auklėti taip, kad tinkama dantų priežiūra taptų įpročiu. Vyresnius vaikus galima nusvesti į odontologijos kliniką profesionaliai dantų higienai https://www.simetriadentica.lt/dt_procedures/profesionali-burnos-higiena/